21 Kasım 2014 Cuma

#SiberMeydan 2014

21.11.2014 tarihi 21:00 itibari ile bizim de kıyasıya yarıştığımız Üniversiteler Arası Siber Savunma Yarışmasının ilk aşaması sona erdi. Çok zevkli, heyecanlı ve bilgili bir seviye yaşadık. Sonu olmayan bu bilgi dünyasında yeni bir şeyler daha öğrendik. Bütün takıma katkısı olduğunu düşünmekteyim.

Soruların bazıları can sıkıcı bazıları ise eğlenceliydi. Bayağı uğraştıranlar da oldu, saniyeler tutmayanlar da…

Asıl heyecan duyduran aşama ise yarışmanın offline kısmı. Çünkü 1. aşamadan gördüğüm çok bilgili ve kaliteli arkadaşlarla yarışacağız. Bizler bu tür aktivitelere normalde çok çekingen kalırız. Ne işimiz var ya? ‘Underground’ iyidir diyenlerdeniz. Ama her insanın hayatında böyle bir tecrübe edinmesi taraftarıyım.

Yarışmadaki bütün takımlar kendi alanlarında bilgili insanlar. Ama (1. aşama sonuçlarından yaptığım analize göre) 4-5 takım yarışmaya çok renk katacak. Bunlardan ilk ikisi Ostosec ve PermissionDenied takımları. Bilgili, kaliteli ve iyi takımlar. VICTOR ve Gümüş takımlarının da yarışmanın kaderini değiştirecek kalitede ve güçte olduklarını biliyorum. Sonuç olarak, 2.seviyeye katılmayı hak eden bütün takımlar iyi birer takım. İkinci aşamada bütün takımlara başarılar diliyorum.

Son olarak üstte de dediğim gibi bu işlere bulaşmış her insanın kendi seviyesini ölçme ve seviyesini geliştirmek için bu tarz yarışmalara katılmasını öneriyorum. Ayrıca bu tarz organizasyonlar yeni insanlar tanımanızı sağlıyor. Buda sizin için büyük avantaj. Ben sadece ismen tanıdığım, şimdi kaptanımız olan Murat Şeker ile yeni tanıştım. İnsan olarak iyi, bilgi olarak saygıyı hak edecek bir insan. Tam da insan denilemez ama :P Daha sonrasında Oğuz Dokumacı’yı tanıdım. Genç arkadaşımız ilerde iyi işler yapacak. Bilgisine güvenen. Ama benim için en önemlisi bir kez daha kardeşlerimin değerini anladım. Tabi ki Ömer Kılıç ve Sefa Karakuş. Adamsınız. İyi ki varsınız seviliyorsunuz. Ayrıca kardeşim Yasir’e , sponsorumuz Benjamin’e , hemşom Yavuz Topel’e , biricik White hackerımız Emrullah Akdemir özel istekle Neco'ya ve son olarak Semih’e sonsuz teşekkürler…

Ülkemizde bu tarz bir organizasyonu üstlenen Tubitak çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Ülkemizde bu tarz organizasyonların artması dileğiyle… Biraz da web uygulamaya daha fazla ağırlık verebilirseniz daha iyi olacak :)

Selametle…

Hayattan ~ t4


Buda Puan Tablosu ;


Ahmet kardeşimin yazısını okuyunca bir iki satır da ben yazayım istedim. Geçen sene ben, Murat, Ömer, Halil ve Adil kardeşlerimle SiberMeydanda yine TurkSec olarak yarışmıştık. Bu sene üniversitem bittiği için maalesef kardeşlerimle olamadım. Ama ön elemeden de şunu anladım ki zaten hepsi işinin ehli ;)

Yeni nesil ekibimize başarılar diliyorum ve başarılı olacaklarından da adım gibi eminim. Bu arada Üniversitesi adına yarışmaya karar veren geçen yıl ekibimiz üyesi Halil ve Adil'e, ayrıca takımlarındaki Mücahite, özetle "Gümüş" takımına başarılar dilerim. Biz bu işi geçen sene yaptık, gene yaparız Allahın izniyle. Biz büyük bir aileyiz ;)

Y.T. ~ scr

Hafızaları tazeleyelim.2 yorum

Bu yorum yazar tarafından silindi.

hoooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrttttttttttttttttttttttttttttttttttt


EmojilerEmojiler